חדשות היוםטכנולוגיה

GitHub

כל החדשות על "GitHub"

מה אנחנו יודעים על GitHub

GitHub הוא שירות ניהול גרסאות ושירות אחסון, מבוסס רשת, עבור מיזמי פיתוח תוכנה, שבהם משתמשים במערכת גיט (מערכת קוד פתוח פופולרית לניהול גרסאות). GitHub סיפקה בעבר שירות זה בתשלום למאגרים פרטיים ושירות חינמי למיזמי קוד פתוח. עם זאת, ב-14 באפריל 2020, פתחה החברה את כלל שירותי הליבה שלה לציבור הרחב (כולל מאגרים פרטיים) בחינם.

במאי 2011 הוכר GitHub כשירות אחסון הקוד הפופולרי ביותר למיזמי קוד פתוח. נכון ליוני 2022, למעלה מ-83 מיליון מפתחים משתמשים בשירות ומאוחסנים בו למעלה מ-200 מיליון מאגרים (רפוזיטורים). נכון לנובמבר 2021, השירות הוא מארח קוד המקור הגדול ביותר.

השירות פותח על ידי חברת GitHub, Inc, אשר החלה לעבוד עליו באוקטובר 2007 והשיקה אותו ב-2008. עם השנים צברה החברה פופולריות והשלימה מספר סבבי גיוס של מאות מיליוני דולרים.

ב-28 בפברואר 2018, GitHub נפלה קורבן להתקפת מניעת השירות (DDoS - השבתת מערכות באמצעות יצירת עומס חריג על תשתיות המותקף) השלישית בגודלה בהיסטוריה, כאשר התעבורה הנכנסת לשירות הגיעה לשיא של כ-1.35 טרה-בייט לשנייה.

בסוף שנת 2018, חברת מיקרוסופט, שעד אז נחשבה למשתמשת משמעותית בשירות, רכשה את חברת GitHub בסכום של כ-7.5 מיליארד דולר. עם זאת, GitHub המשיכה לפעול באופן עצמאי כקהילה, כפלטפורמה וכעסק. במגזין Harvard Business Review פורסמה טענה לפיה מיקרוסופט ביצעה רכישה זו, של מוצר "קוד פתוח" אשר כביכול אינו רווחי, כדי לקבל גישה לבסיס המשתמשים של GitHub, ובכך להשתמש בשירות כלוס לידר שנועד לעודד את השימוש במוצרי הפיתוח והשירותים האחרים של מיקרוסופט.

What is GitHub?

Ever wondered how GitHub works? Let's see how Eddie and his team use GitHub. As always, feel free to leave us a comment below and don't forget to ...

עד כמה פופולרי חיפוש : "GitHub" בישראל

2,000+ (חיפושים)

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

Back to top button