חדשות היום

FiveThirtyEight

כל החדשות על "FiveThirtyEight"

מה אנחנו יודעים על FiveThirtyEight

FiveThirtyEight (תרגום מילולי: "חמש מאות שלושים ושמונה"), הוא אתר עיתונות מונחית נתונים אמריקאי. הוא מסקר נושאים אקטואליים בפוליטיקה, מדע וספורט, תוך התמקדות בסטטיסטיקות רלוונטיות (כגון סקרי דעת קהל) ופרשנויות המבוססות עליהם. האתר, הקרוי על שם 538 חברי חבר האלקטורים שבוחרים את נשיא ארצות הברית, התפרסם במיוחד בזכות תחזיותיו המדויקות יחסית לתוצאותיהן של בחירות פוליטיות בארצות הברית, וזכה למעמד דומיננטי בקרב מתחרים בתחום. תחזיותיו והערכותיו השונות ממשיכות לקבל סיקור בתקשורת המיינסטירימית.

האתר הצליח לחזות את המנצח בבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2008 וב-2012. ב-2008 חזה את המנצח ב-49 מתוך 50 מדינות ארצות הברית, וב-2012 חזה את המנצח בכולן. ערב הבחירות ב-2016, תחזית האתר העניקה להילרי קלינטון סיכוי של 71% לנצח ולדונלד טראמפ סיכוי של 29%. אף שהאתר לא חזה את ניצחונו של טראמפ, הוא העניק לטראמפ סיכויי ניצחון גבוהים בהרבה מאתרי החיזוי המתחרים, ורבות מתחזיות האתר (כגון יחס המצביעים לקלינטון לעומת טראמפ בכל מדינה) התבררו כמדויקות ביותר בהשוואה למתחרים. בבחירות לנשיאות ארצות הברית 2020 האתר שוב הצליח לחזות את המנצח ואת התוצאות ב-48 מתוך 50 המדינות, על אף שבחלק מהמדינות המתנדנדות העריך יתר על המידה את ההפרשים בהם ביידן ניצח.

האתר נוסד במרץ 2008 כבלוג של האנליסט נייט סילבר. במהלך הפריימריז לנשיאות ובבחירות שנת 2008 לנשיאות ריכז האתר נתוני סקרים ושיקלל אותם, מתוך מטרה "לאזן בין הסקרים באמצעות נתונים דמוגרפיים השוואתיים". סילבר שיקלל "כל סקר בהתבסס על הרקורד ההיסטורי של הסוקר, גודל המדגם ותאריך הסקר". באוגוסט 2010 הצטרף FiveThirtyEight לאתר הניו יורק טיימס וכתבות ממנו פורסמו במהדורה המודפסת של העיתון. ביולי 2013 רכשה ESPN את האתר, שב-2018 הועבר ל-ABC News, חברה אחות שלה.

בין הנושאים ש-FiveThirtyEight מנתח סטטיסטית: תחזיות לתוצאות בחירות בארצות הברית ומחוץ לה; ניתוח הפופולריות של סוגיות חקיקה, של פוליטיקאים ועוד; תחזיות לתמותה מנגיף COVID-19 בארצות הברית; תחזיות למשחקי כדורגל, כדורסל ומשחקי ספורט אחרים (אף כי בנושאי ספורט האתר נוטה לייחס למתחרים סיכויים דומים לנצח); ונושאים רבים נוספים.

האתר זכה במספר פרסים לאתרי בלוגים פוליטיים, בהם פרס וובי על "הבלוג הפוליטי הטוב ביותר", ופרסים רבים נוספים.

עד כמה פופולרי חיפוש : "FiveThirtyEight" בישראל

2,000+ (חיפושים)
מָקוֹר

תאור הנושא על ידי ויקיפדיהכותרות וחדשות על ידי חדשות גוגלגרף טרנדים על ידי גוגל טרנדס

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

Back to top button