חדשות היום

כל החדשות על סופרבול

כל החדשות על "סופרבול"

מה אנחנו יודעים על סופרבול

סופרבול (באנגלית: Super Bowl) הוא משחק ההכרעה השנתי של אליפות ליגת ה-NFL, שהיא ליגת הפוטבול המקצוענית בארצות הברית. המשחק, שנערך ביום ראשון השני של חודש פברואר, נחשב לאירוע חגיגי ומיוחד שמהווה מעין חג בתרבות ארצות הברית, המכונה "סופרבול סאנדיי". מעבר למשחק עצמו, הסופרבול מתאפיין גם בחגיגות ובאירועים הנלווים לו, ובפרט במוזיקאים המפורסמים המופיעים במופע טרום המשחק ובמופע המחצית. באופן מסורתי, המשחק הוא תשדיר הטלוויזיה בעל הרייטינג הגבוה ביותר בארצות הברית. בסופרבול LVIII שנערך ב-2024 צפו בממוצע כ-123.4 מיליון צופים - שיא הצפייה הגדול ביותר בהיסטוריה בתשדיר טלוויזיה. עובדה זו הופכת את הסופרבול לבמה הפרסומית היוקרתית ביותר בטלוויזיה האמריקאית.

משחק הסופרבול הראשון, סופרבול I, נערך ב-15 בינואר 1967, כחלק מההחלטה לאחד לליגה אחת את ליגת ה-NFL ויריבתה דאז, ליגת ה-AFL, שפעלו בארצות הברית במקביל בשנות ה-60. עד להשלמת האיחוד בשנת 1970, שתי האלופות של הליגות השונות שיחקו באליפות העולם של ה-AFL-NFL. לאחר האיחוד בשנת 1970, נוצרו שתי חטיבות: חטיבת הפוטבול האמריקאי (AFC) וחטיבת הפוטבול הלאומית (NFC) והסופרבול הפך למשחק הגמר הרשמי של ה-NFL, אשר מפגיש בין האלופות של שתי החטיבות.

נהוג לציין את המספר הסידורי של תחרות הסופרבול בספרות רומיות, אולם המנהג הזה החל רק מסופרבול V (סופרבול 5), וזאת במקום לציין את השנה בה המשחק משוחק. הסיבה לסימון זה נעוצה בכך שעונת NFL מתפרשת על חלקים של שתי שנים אזרחיות; לדוגמה: אלופי סופרבול V - הבולטימור קולטס, הם אלופי עונת 1970, למרות שמשחק הגמר שוחק בינואר 1971. יוצא דופן הוא משחק הסופרבול של שנת 2016, שמותג על ידי הליגה כ"סופרבול 50", במקום "סופרבול L" משום שלאות L קונוטציות שליליות של הפסד ומפסידנות.

משחק הסופרבול האחרון, סופרבול LVIII, התקיים ב-11 בפברואר 2024 ובו ניצחה קנזס סיטי צ'יפס את סן פרנסיסקו 49' 25–22.

עד כמה פופולרי חיפוש : "סופרבול" בישראל

5,000+ (חיפושים)
מָקוֹר

תאור הנושא על ידי ויקיפדיהכותרות וחדשות על ידי חדשות גוגלגרף טרנדים על ידי גוגל טרנדס

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

Back to top button