חדשות היום

מישיגן

כל החדשות על "מישיגן"

מה אנחנו יודעים על מישיגן

מישיגן (באנגלית: ‏?‏) היא מדינה באזור המערב התיכון של ארצות הברית השוכנת על חופה שלימת מישיגן ועל כן קרויה על שמה.מקור השם מישיגן עצמו הוא בהגייה הצרפתית של המילה האינדיאנית מישיגמה אשר בשפת שבט אוֹגִ'יבְּוֶוה (הנקרא גם אַלְגוֹנְקִי), פרושה הוא "ים גדול".

מדינת מישיגן מחולקת לשני חצאי איים עיקריים: חצי האי העליון של מישיגן וחצי האי התחתון של מישיגן, המהווה את החלק העיקרי של המדינה, הוא מכיל כ-70% משטחה של המדינה ואת מרבית אוכלוסיית המדינה. בין שני החצאים מפריד מצר מאקינאק והחל משנת 1957 מחבר בין שני חצאי האיים "גשר מאקינאק" שאורכו 8,038 מטרים, וגובהו 168 מטרים.

חצי האי העליון גובל מדרום במדינת ויסקונסין ובצפון בקנדה וחצי האי התחתון גובל מדרום במדינות אוהיו ואינדיאנה.

מישיגן היא המדינה ה-11 בגודלה בארצות הברית, ושטחה הכולל הוא 253,793 קמ"ר, מהם 150,504 קמ"ר של יבשה, 99,909 קמ"ר של מים טריטוריאליים בימות הגדולות, ו-3,380 קמ"ר של מים בפנים היבשה. מישיגן גובלת בארבע מתוך חמש הימות הגדולות והן ימת סופיריור, ימת מישיגן, ימת יורון, וימת אירי. (החמישית שאינה גובלת במישיגן היא ימת אונטריו).

עיר הבירה שלה היא לאנסינג, אך העיר הגדולה והידועה ביותר במדינה היא דטרויט, המהווה גם את מרכז תעשיית הרכב של ארצות הברית.

עד כמה פופולרי חיפוש : "מישיגן" בישראל

1,000+ (חיפושים)
מָקוֹר

תאור הנושא על ידי ויקיפדיהכותרות וחדשות על ידי חדשות גוגלגרף טרנדים על ידי גוגל טרנדס

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

Back to top button