חדשות היום

קיר סטארמר – רץ ברשת

כל החדשות על "קיר סטארמר"

מה אנחנו יודעים על קיר סטארמר

סר קיר רודני סטארמר (באנגלית: Keir Rodney Starmer; נולד ב-2 בספטמבר 1962) הוא פוליטיקאי ועורך דין בריטי המכהן כראש ממשלת בריטניה וכמנהיג מפלגת הלייבור. הוא חבר פרלמנט (MP) באזור הבחירה של הולבורן וסנט פנקראס מאז 2015.

סטארמר נולד בלונדון וגדל בסארי, שם למד בבית הספר הממלכתי סלקטיבי רייגייט, שהפך לבית ספר פרטי בעודו תלמיד. הוא סיים תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת לידס בשנת 1985 וקיבל תואר שני במשפט אזרחי בקולג' סנט אדמונד הול, אוקספורד , אחד הקולג'ים באוניברסיטת אוקספורד, בשנת 1986. לאחר שהתקבל ללשכת עורכי הדין עסק סטארמר בעיקר במשפט פלילי, והתמחה בענייני זכויות אדם. בשנת 2008 מונה למנהל התביעה הציבורית (DPP) ולראש שירות התביעה המלכותי, ומילא תפקידים אלה עד 2013. בסיום כהונתו בת חמש השנים כ-DPP מונה לאביר מסדר האמבט (KCB) ב-2014.

סטארמר נבחר לבית הנבחרים בבחירות הכלליות של 2015, ומונה לשר הצללים להגירה על ידי מנהיג המפלגה החדש ג'רמי קורבין בספטמבר 2015. הוא התפטר ב-2016 כחלק מהתפטרות רחבה יותר בממשלת הצללים ביוני 2016 במחאה על הנהגתו של קורבין. הוא קיבל תפקיד חדש תחת קורבין מאוחר יותר באותה שנה כמזכיר הצללים לענייני הברקזיט בעקבות משאל העם על חברות הממלכה המאוחדת באיחוד האירופי. סטארמר תמך במשאל עם שני על ברקזיט, שבו הצהיר כי יצביע בעד הישארות; מדיניות זו נכללה בסופו של דבר במצע הבחירות של הלייבור לשנת 2019.

לאחר שמפלגת הלייבור הובסה בבחירות הכלליות של 2019 התפטר קורבין מתפקידו כמנהיג מפלגת הלייבור; באפריל 2020 נבחר סטארמר להחליף אותו. מנהיגותו התאפיינה בתנועה לעבר המרכז הפוליטי ונטישה של חלק גדול ממצע השמאל של המפלגה, כמו גם בהתנגדות לחלק מהתגובה הממשלתית למגפת הקורונה ולנושאים כמו פרשת המסיבות של בוריס ג'ונסון ("פארטיגייט") ומשבר יוקר המחיה . סטארמר הדגיש את החשיבות של חיסול האנטישמיות במפלגת הלייבור. בשנת 2023 קבע חמש משימות לממשלת הלייבור, המתמקדות בנושאים כמו צמיחה כלכלית, בריאות, אנרגיה נקייה, פשע וחינוך.

עד כמה פופולרי חיפוש : "קיר סטארמר" בישראל

1,000+ (חיפושים)
מָקוֹר

תאור הנושא על ידי ויקיפדיהכותרות וחדשות על ידי חדשות גוגלגרף טרנדים על ידי גוגל טרנדס

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

Back to top button