חדשות היוםכלכלה

אמזון

אמזון

כל החדשות על "אמזון"

מה אנחנו יודעים על אמזון

אמזון.קום בע"מ (באנגלית: .Amazon.com Inc;‏ נאסד"ק: AMZN), המוכרת בשם המקוצר אמזון, היא חברה אמריקנית למסחר אלקטרוני ושירותי מחשוב ענן. החברה שבסיסה בסיאטל, וושינגטון, נוסדה ב-5 ביולי 1994. היא הייתה מחלוצות המסחר באינטרנט והתפרסמה בראשיתה במכירת ספרים, אך בהמשך החלה למכור גם דיסקים, סרטים, מוצרי אלקטרוניקה, בגדים ועוד. עם התפתחותה של החברה ניתן לקנות באתר החברה מגוון רחב מאוד של מוצרים.

בעשור הראשון של המאה ה-21 הרחיבה אמזון את פעילותה לתחומים נוספים מלבד המסחר האלקטרוני. החברה היא יצרנית קורא הספרים האלקטרוני הראשון, האמזון קינדל (Kindle) ומספקת חנות ספרים להורדה למכשיר. כמו כן היא מפעילה חנות אפליקציות למערכת ההפעלה אנדרואיד, אשר כפופה לפיקוח וסינון. מאז 2006 הובילה אמזון את התחום הצומח של מחשוב ענן, תחת היחידה העסקית AWS.

על פי דירוג חברת דירוג האתרים אלכסה, נכון ל-2021, אמזון הוא האתר ה-11 הנצפה ביותר באינטרנט.

בתחילת 2023, העסיקה החברה כ-1,541,000 עובדים ברחבי העולם, ושווי השוק שלה עמד על כטריליון דולר. על פי חברת המחקר EMarketer, נתח השוק של אמזון עומד על 38% מסך המסחר המקוון בארצות הברית. אמזון היא אחת מחמש חברות הביג טק - חברות טכנולוגיית המידע הגדולות ביותר בארצות הברית.

עד כמה פופולרי חיפוש : "אמזון" בישראל

2,000+ (חיפושים)

משלוח מהיר ואמינות: האם אמזון תצליח לשנות את השוק הישראלי?

כאן חדשות | בארצות הברית משתמשים באתר הקניות הפופולארי לכל קנייה קטנה וההזמנה מגיעה תוך יום. בארץ, למרות...

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

Back to top button