3.304 שער הדולר
בעולם

MLS

כל החדשות על “MLS”

מה אנחנו יודעים על MLS

Major League Soccer ובקיצור MLS, היא ליגת כדורגל מקצועית לגברים, המאושרת כליגה הבכירה על ידי פדרציית הכדורגל של ארצות הברית, המייצגת את רמת הכדורגל הגבוה ביותר בארצות הברית ובקנדה. הליגה מונה 26 קבוצות - 23 בארצות הברית ו-3 בקנדה ומהווה אחת מליגות הספורט המקצועיות הבכירות בשתי המדינות. הליגה מתכננת להתרחב ל-30 קבוצות עד עונת 2023. ה-MLS היא כבר עכשיו ליגת הכדורגל המקצועית הגדולה ביותר בעולם (במספר הקבוצות).

העונה הרגילה מתחילה בסוף פברואר או תחילת מרץ ונמשכת עד אמצע אוקטובר, כאשר כל קבוצה משחקת 34 משחקים, והקבוצה עם המאזן הטוב ביותר זוכה במגן האוהדים. 14 קבוצות מתמודדות בפלייאוף גביע ה-MLS בתום העונה הסדירה המתקיים באוקטובר ונובמבר, ובהגיעו לשיא, למשחק האליפות, גביע ה-MLS‏. קבוצות MLS משחקות גם בתחרויות מקומיות נגד קבוצות מליגות אחרות בגביע ארצות הברית הפתוח ובאליפות קנדית. קבוצות MLS מתמודדות גם נגד יריבות מהיבשת בליגת האלופות של קונקאקא"ף.

עם תפוסה ממוצעת של מעל 20,000 צופים למשחק, ליגת ה-MLS היא בעלת כמות הצופים השלישית בגובהה מכל ליגת ספורט אחרת בארצות הברית, אחרי ה-NFL ו-MLB‏, והיא במקום השביעי מבחינת ממוצע צופים למשחק מבין ליגות הכדורגל ברחבי העולם.

MLS נוסדה בשנת 1993 כחלק מהמכרז המוצלח של ארצות הברית לארח את גביע העולם של פיפ"א בשנת 1994. העונה הראשונה התקיימה בשנת 1996 עם עשר קבוצות. ה-MLS חוותה מאבקים פיננסיים ותפעוליים בשנותיה הראשונות: הליגה הפסידה מיליוני דולרים, קבוצות שיחקו באצטדיוני פוטבול אמריקאי ריקים, ושתי קבוצות התפרקו בשנת 2002. מאז, ה-MLS התרחבה ל-26 קבוצות, הוקמו אצטדיונים ייעודיים לכדורגל, התפוסה הממוצעת למשחק עולה על זו של ליגות ה-NHL וה-NBA, יושם חוק "Designated Player" המאפשר לקבוצות להחתים כוכבי כדורגל כמו דייוויד בקהאם מבלי לחרוג מתקרת השכר, ה-MLS חתמה על חוזי שידור עם ערוצי הטלוויזיה הלאומיים, וכעת הליגה רווחית.

במקום לפעול כאגודה של מועדונים בבעלות עצמאית (כמו מרבית הליגות בעולם), ה-MLS היא ישות אחת שבה כל מועדון נמצא בבעלות הליגה ומופעל באופן פרטני על ידי משקיעי הליגה (באמצעות זיכיון). קבוצות המפעילים-משקיעים שולטים במועדונים שלהם באותה צורה ששולטים בעלים של מועדונים אחרים בליגות אחרות ברחבי העולם, והם מכונים בעלי המועדון (אך זה לא מדויק). לליגה חברות קבועות כמו רוב ליגות הספורט בארצות הברית ובקנדה, מה שהופך אותה לאחת מליגות הכדורגל הבודדות בעולם שלא מיישמת את מערכת העלייה והירידה, שאינה נפוצה בשתי המדינות. מטה ה-MLS שוכן בניו יורק.

עד כמה פופולרי חיפוש : “MLS” בעולם

20,000+ (חיפושים)
מָקוֹר

Description is provided by WikipediaNews are provided by Google newsTrends graph is provided by Google trends

להראות יותר

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

בדוק גם
Close
Back to top button